2022 ALL-NEO TEAMS

Boys Division I

1st Team

Nick Piesen – St. Ignatius – State Champion (1st Team All-Ohio)

Bradley Chill – St. Ignatius – State Runner-Up (1st Team All-Ohio)

Jack Vojtko – Hoban – (2nd Team All-Ohio)

 

Liam Curtis – Kent Roosevelt

Kyle Smith – Green

Jordan Kish – Jackson

Nolan Haynes – Hoban

Josh Weiner – Walsh Jesuit

Connor Malacki – St. Ignatius

Jake Ryan - Hoban

Ben Skripac – Stow

Dean Upholzer – Strongsville

Sam Fauver – Hudson

Chris Pollack – Hoban

 

2nd Team

Julian Dugan – St. Ignatius

Preston Trumpler – Medina

Max Heilbrun – Brunswick

David Swab – North Royalton

Michael O’Leary – St. Ignatius

Ben Scheeff – Olmstead Falls

Luke Dietrich – Rocky River

Dan Gambone – Hoover

Mario Tortorella – Hoover

Ted Hoover – Jackson

Aidan Loy - Jackson

 

Boys Division II

1st Team

Sven Nielson – Chagrin Falls

Dominik Cosic – Lake Catholic

Dillon Fellinger – Orange

Ryan Dinan – Coventry

Aiden Cannone – CVCA

Charlie Pollock – Chagrin Falls

James O’Neill – Beachwood

Nolan Froelich – Ursuline

Chaz Ekoniak – Struthers

Garett Dillon - Marlington

 

2nd Team

James Hoose – Lake Catholic

Noah Mulpas – Orrville

Mason Feather – Edgewood

Tyler Snyder – Triway

Ryan Mahaffey – Elyria Catholic

Trey Barkman – Waynedale

Chance Laczko – Struthers

Jimmy Johnston – Edgewood

Thomas Pesa – Ursuline

Max Eisenberg – Orange

Aidan McKito – Gilmour Academy

 

Boys Division III

1st Team

Rocco Turner – Cardinal Mooney - State Champion (1st Team All-Ohio)

Mark Pillar – Independence (1st Team All-Ohio)

Dillon Pendergast – Mogodore (2nd Team All-Ohio)

 

Caleb Domitrovich - McDonald

Bryce Vanhorn – Warren JFK

Trey Rigley – Mineral Ridge

Trevor Simons – Waterloo

Cole Hostettler – Rootstown

Rocco Crawford – Columbiana

Dante Turner – Cardinal Mooney

Dylan Maninga – Lake Center

Brady Ketchum – Southern Local

James Morgan – Southeast

Alex Eckstein – Cardinal Mooney

 

2nd Team

Michael Clark – Pymatuning Valley

Lucas Butler – Mogodore

Charlie Decapua – Independence

Beau Velasquez – Columbiana

Chris Ragazzine – McDonald

Jude Thiry - Mogodore

Riley Hawkins – St. Thomas

Troy Domen – Cardinal

Noah Hughes – Waterloo

Austin Mariani - Badger

 

Girls Division I

1st Team

Isabella Goyette – Highland (1st Team All-Ohio)

Cara Heisterkamp – Magnificat (2nd Team All-Ohio)

 

Cammy Reed – Magnificat

Paige McKendry – Highland

Ava Kemp - Hoover

Lizzy Grant – Hudson

Ava Pulley – Green

Madolyn Kost – Kent Roosevelt

Claire Liu – Magnificat

Halle Ellis – Hoover

Emmy Burling – Hudson

Kaitlyn Kormuth – Solon

Maureen O’Leary – Magnificat

 

2nd Team

Christina Nagy – Nordonia

Natalie Kostalnick – Strongsville

Hannah Higgins – Hoover

Julia Gulla - Nordonia

Zoe Mort – Marlington

Gabriella Berlingieri – Stow

Sherry Du – Hudson

Elizabeth Coleman – Highland

Serena Wu – Solon

Gracyn Vidovic - Aurora

 

 

Girls Division II

1st Team

Ella Wong - Hawken – State Champion (1st Team All-Ohio)

Abbie Rutherford – Ravenna (2nd Team All-Ohio)

Siena Maschke- Laurel – (2nd Team All-Ohio)

 

Raygan Hoover – STSM

Molly McGreal – Independence

Taylor Blazek – Southeast

Kristen Belden – Central Catholic

Matilyn Zines – United

Hillary Esper – Independence

Gracie Westover – Southeast

Audrey Francis – Rootstown

Abby Ankenman – Orrville

Lauren Olenik – Lake Catholic

 

2nd Team

Morgan Joy – CVCA

Katie Pregibon – Cardinal Mooney

Maddie Rauzan – Ursuline

Caroline Harold – Central Catholic

Sarah Colucy – Central Catholic

Giovanna Schiavone – Ursuline

Sammy Turk – VASJ

Kaci Kanicki – Edgewood

Avery Vencill – Edgewood

Annie Johnson - Edgewood